Nový kurz Focusing pro kouče a terapeuty

ZDOKONALTE SVOU EMOČNÍ INTELIGENCI

s Janem Burianem

nové termíny připravujeme

Technika, která je základem pro jakoukoli práci s emocemi, snižuje stres a rozvíjí emoční inteligenci. Trénink této metody je obzvláště užitečný pro kouče, terapeuty a absolventy koučovacího výcviku, jelikož psychohygiena a zpracování emocí je jejich zásadní dovedností.

Co je to Focusing?

Jedná se o postup, který účinně snižuje stres a rozvíjí emoční inteligenci. Je založen na všímavosti (neboli mindfulness).

Co s Focusingem můžete u svých klientů zvládnout?

 • Zpracovat zahlcujíci emoce, které doprovázejí např. konflikty ve vztazích, obavy ze selhání nebo ztrátu blízkého člověka.
 • Uvolnit chronické napětí a nepříjemné emoce spojené například s emočním zraněním, ke kterému došlo v minulosti.
 • Využít emoce jako rádce při důležitých rozhodnutích a být méně závislí na mínění druhých lidí (méně kritiky i přijetí vlastní nedokonalosti).

Autorem metody Focusingu je významný americký psychoterapeut Eugen Gendlin. Na základě dlouhodobého výzkumu zjistil, že podmínkou úspěšného zvládání náročných situací v pracovním i osobním životě je schopnost prožívat emoce v těle.

Při Focusingu zaměřujeme pozornost na místa, kde se emoce projevují v těle tzv. “fokusy” a zároveň s respektem a zájmem zkoumáme, co nám emoce chtějí sdělit. Díky propojení těla a myšlení můžeme svobodněji prožívat i emoce, kterých jsme se dříve obávali a potlačovali je. Některé emoce si totiž nedovolujeme plně prožít, protože jsou příliš nepříjemné nebo je potlačujeme, protože máme dojem, že bychom je prožívat neměli. Příjemné emoce zase často pomíjíme jako samozřejmé a neumíme je plně vychutnat a s vděčností ocenit.

Focusing využijete pro své klienty, ale i pro sebe.

V kurzu se naučíte:

 • Zklidnit mysl a uvolnit tělo = prožívat emoce do hloubky.
 • Naslouchat emocím a hledat v souladu s nimi konkrétní kroky k dosažení cílů.
 • Zpracovávat negativní emoce tak, aby vás neovládaly a byly vašimi spojenci.
 • Uvědomovat si kde v těle se emoce nacházejí a rozumět jejich významu.
 • Provázet metodou focusingu sebe i klienta.

Cena kurzu:
4 500 Kč / 1,5 dne

Přihláška na kurz

JAN BURIAN
psychoterapeut a lektor

“Mým hlavním cílem je pomáhat lidem žít plnější a spokojenější život.”

Věnuji se psychoterapii založené na empatickém naslouchání, prožívání emocí a vnímání těla, rozvoji empatie a všímavosti při komunikaci a mediaci sporů. Vedu kurzy Focusingu (práce s traumatem a emocemi) a Mindfulness (všímavost).

Absolvoval jsem na všímavosti založený psychoterapeutický výcvik a trénink pro lektory MBCT, organizovaný Centrem pro mindfulness v Oxfordu. Vedl jsem již desítky osmi-týdenních a víkendových kurzů mindfulness nejen pro širokou veřejnost nebo firmy, ale např. i ve vězení. Podílel jsem se na prvním českém neurovědeckém výzkumu meditace všímavosti. Jako dobrovolník jsem mnoho let pomáhal rodinám, které pečují o své umírající v hospici Cesta domů.

“…sbírám odvahu, abych si připustil nedostatky a dokázal je ocenit jako příležitost k růstu. Protože lotosy rostou z bahna. Učím se zůstat s tím, co se děje právě teď. Dotýkat se toho, co je tak nepříjemné, že před tím uhýbám …a pouštět to, co je tak příjemné, že na tom ulpívám.”

Nacházíme se na adrese Zborovská 619/49,
Praha 5 – Malá Strana, 3. patro, zvonek: Osobní rozvoj,
U tramvajové zastávky Újezd. Nejbližší stanice metra je Národní třída, která se nachází na druhé straně mostu Legií

Storno podmínky

 • Zrušení účasti: 21 a více dnů před zahájením akce vracíme 90% částky.
 • Zrušení účasti: 11 – 20 dní před konáním akce vracíme 50% částky.
 • Zrušení účasti: 10 a méně dní před konáním akce 0% částky.

Kapacita: 25 účastníků
Kurz se bude konat při minimální účasti 10 lidí.

Po vyplnění závazné přihlášky vám odešleme zálohovou fakturu v hodnotě 4500 Kč. Vaše místo bude rezervováno po uhrazení částky.

CHCETE ŽÍT SVOU OPRAVDOVOST?

Zavolejte nám na mobil: 602 713 714