Chcete být poutník osobního rozvoje nebo žít život, který doopravdy chcete?

Možná se vám stalo, že jste se roky věnovali osobnímu rozvoji a trvalý výsledek se nedostavil. Třeba už jste navštívili desítky kurzů, přečetli velkou řadu knih, zúčastnili se festivalů, víkendových seminářů a i když to snažení něco krátkodobě přineslo, jakoby po čase život zase zaběhl do svých známých kolejí.

Je tedy změna v životě doopravdy možná? My ze zkušenosti víme, že pokud se jedná o proces, kde se oslovují všechny oblasti našeho bytí, je možné změnu projít. A úspěšně.

Představte si to jako když hloubíte jámu a hledáte poklad, který je hluboko pod zemí. Pokud jdete řízeně a skutečně do hloubky, můžete jej objevit. Když kopete náhodně mnoho jam, k hlubokému tajemství se nikdy nedostanete, a to je právě důvod, proč mnoho cest může selhat – nedostanete se k jádru a navíc tak, aby tento proces oslovil všechny části vašeho já.

My jsme se rozhodli, že budeme takto „kopat“ – hluboké jámy, které nás cíleně dovedou k tématu, které v běžném životě není vidět v jeho plné podobě, avšak jeho nalezení, pojmenování a prožití (na všech úrovních) je pravým klíčem. Tomuto do jednoduché věty shrnutému procesu říkáme osobní transformace.

Hledání nosných témat

Programy jsme sestavili po mnohaleté zkušenosti právě s těmito osobními transformacemi u našich klientů, při nichž jsme viděli a ověřili si, že jsou nejen smysluplné, ale i funkční. Jakou roli v tom hraje kouč? Významnou – cestu může zkrátit a zefektivnit – a to proto, že vám vytvoří prostor a směřuje vás přesně tam, kde je potřeba (a že se do některých bolavých témat nechceme podívat je více , než jasné, ale právě kouč vedle vás se jich nejen nezalekne, ale ještě vám pomůže, abyste jimi prošli).

Mimochodem, tušíte, jakou větou často poznáte (třeba i u přátel nebo u sebe), že nějaké životní téma, zážitek, či zkušenost volá po pozornosti? Už vám někdo řekl: „Tohle mám vyřešený!“? Tak věřte, že přesně to je jedna z vět, která říká, že zde je nějaká „slepá skvrna“ – něco, co nevidíme, ale potřebuje nás to – asi jako byste měli špatně zhojenou zlomeninu, která má řešení, ale neviděli jste ani tu zlomeninu, natož pak řešení.)

Programy osobní transformace jsou u nás v Opravdovosti vždy upraveny na míru vašim konkrétním potřebám a životní situaci.

Integrální kouč = váš průvodce na cestě změny

Klíčovou osobou všech programů osobní transformace je integrální kouč. Je to člověk, který má zkušenosti (praxi i výsledky) a umí provádět klienty životní změnou na úrovni těla, mysli i emocí. Tento člověk řídí a dohlíží na proces a je tím, s kým jste v programu také nejčastěji v kontaktu. Právě tento člověk vybírá specialisty, kteří s vámi v jednotlivých sezeních pracují na konkrétních tématech. Ano, tak to u nás je – říká se tomu celostní přístup a vždy je potřeba, aby se konkrétnímu tématu věnoval člověk, který mu doopravdy rozumí.

Pokud bychom tuto roli přirovnali k oblasti zdravotnictví, které je nám všem známé, pak je integrální kouč váš hlavní ošetřující lékař, přičemž některé vybrané činnosti s vámi dělají specialisté, kteří se věnují výhradně konkrétnímu tématu.

Krok za krokem

Naše programy jsou strukturované a jednotlivá sezení jsou proto cíleně vybraná, aby vás provedla celým procesem osobní transformace. Obecně se vždy věnujeme životní cestě, rodinnému systému i partnerství, přičemž se díváme na naše návyky a programy.

Dalšími kroky jsou hlubší poznání tématu, kdy se (s ohledem na vaše zadání) vydáme do hlubin daného tématu. Všechny programy pak mají vždy společnou pozornost na návycích, neboť právě naše návyky jsou velkým pilířem našeho bytí a ne nadarmo se říká, že skutečná změna není “úder”, ale souhrn mnoha malých krůčku.

Při naší práci jsou důležitou součástí také analytické nástroje, neboť právě ty jsou spojené s tématem hlubokého sebepoznání a budeme se na ně zaměřovat také. Velkou pozornost věnujeme také přijetí a zpracování témat z minulosti, rovnováze i cestě vpřed. Pracujeme s různými typy technik, které vám však vždy vybíráme podle vašich potřeb a toho, co je pro vás “to pravé”.

V začátku každého programu od nás obdržíte přesný hodinový rozpis sezení, a to jak s terapeuty, tak i s integrálním koučem. Přesný rozpis tohoto programu zde neuvádíme, neboť je vždy upravovaný na míru každému. Jeho obecné schéma vám rádi představíme při osobní konzultaci, kterou můžete využít bezplatně. Obecně mají programy osobní transformace kolem 35-38 hodin, které většinou probíhají jako dvouhodinová sezení.

Většinu sezení je na vaše přání možné udělat online, jiná probíhají u nás v Opravdovosti ve Zborovské ulici v Praze.

3 programy osobní transformace

Jedná se o tři typy programů Osobní transformace, které doporučujeme vybírat podle motivace ke změně. Jsou lidé, kteří k nám přichází s tím, že chtějí nalézt či udržet vztah. Mnoho klientů se na nás obrací v době nemoci, protože vnímají, že je to jeden ze způsobů, jak k nim promlouvá jejich duše. Otázka smyslu se pak týká především lidí, kteří nezažívají naplnění v životě obecně. Nicméně, jak jsme uvedli na začátku proces transformace je komplexní, proto se v každém programu dotkneme všech témat (v míře podle jejich zaměření a vámi očekávaného výsledku).

Jak si vybrat ten správný program?

Nejlepší radou je NEVYBÍREJTE. Spojte se s námi a domluvte si úvodní konzultaci, která je ZDARMA a právě na tomto sezení najdete s integrálním koučem nejlepší cestu. Tu vám při rozhovoru navrhne integrální kouč na základě porozumění vašim skutečným potřebám. To nejdůležitější s čím vy musíte přijít je proto cítit volání ke změně.

 

Objednat úvodní konzultaci