VLADIMÍR MÜNZ

Průvodce změnou a vztahový konzultant

Poskytuji individuální konzultace a poradenství převážně pro lidi rozhodnuté ke změně a v krizových situacích. Moje krédo je nedělat terapii pro terapii. Jsem vždy zaměřen na konkrétní výsledek a navíc dbám i o to, aby každý dokázal svou znovu objevenou část reality žít a integrovat. Pracuji s jasně formulovanou mužskou energií a záměrem na změnu. Za důležitou součást své praxe považuji přednáškovou a publikační činnost, kdy seznamuji nejen muže, ale i ženy s principy mužství a dodávám jim motivace vydat se na cestu za sebepoznáním.


„Vyslovuji naplno to, co mělo zůstat skryto. Mám polemický talent. Věřím, že rány je třeba nejprve otevřít, aby se mohly začít hojit.“

Vzdělání a rozvoj

  • seberozovojové semináře s lektory Ida Kelarová, Mike Bodkin, Daan van Kampenhout, Valery Veryaskin, Eric Pearl
  • 2004-10 Mužská síla (Thomas Greiner)
  • 2008 Reblancing (Satyarthi Peloquin)

Profesní historie

Od roku 1994 jsem pracoval v nakladatelství Pragma na postu manažera časopisu Regena. Za více než 15 let v této pozici jsem se důkladně seznámil s velkým polem zdraví a alternativní medicíny. Až jsem nakonec přešel od teorie k praxi, kdy jsem nejprve začal dělat promotéra sebepoznávacích seminářů a nakonec se stal sám lektorem. Svou roli vnímám jako kombinaci průvodce (doprovází na cestě, kterou sám prošel a důvěrně ji zná), mentora (trpělivý posluchač, který předává zkušenost a radí) a kouče (klade ty správné otázky). Za základ své práce považuji 4letý trénink Mužská síla pod vedením Thomase Greinera (SRN) a roční výcvik v Rebalancingu pod vedením SatyarthihoPeloquina (USA) v Humaniversity. Nyní jsem podruhé šťastně ženatý a jsem hrdým otcem 5 dětí.