JULIE GAIA POUPĚTOVÁ

První česká sex koučka – Julie Gaia Poupětová

Jsem odborník v oblasti sex-koučinku a osobního rozvoje a jsem připravena vám pomoci

Vzdělání

 • Přírodovědecká fakulta UK (1991-1996) Mgr. – Obor klinická imunologie a vývojová biologie
 • Titul Professional Coach získala Julie Gaia Poupětová jako jedna z mála pod osobním vedením Dr. Marilyn Atkinskon, žačky Miltona Ericksona a prezidentky
 • kanadské Erickson College, při absolovování prestižního mezinárodního programu TASC (The Art and Science of Coaching).
 • Sexological Bodywork Training (2012), titul CSB. – Mezinárodní trénink pod vedením Josepha Krammera, zakladatele profese Certified Sexological
 • Bodyworker, certifikovaný státem Kalifornie (USA) pro výkon Sexuologické práce s tělem.
 • Sex Coach Univerzity (od 2008), titul ASC. – Pětiletý profesionální vzdělávací program pro Sex kouče certifikovaný WASC (World Association of Sex Coaches) pod vedením Dr.Patti Britton, autorky knihy The Art of Sex Coaching.
 • SAR – výcvik akreditovaný pod American Association of Sex Educators and Conselors

Profesní historie/Praxe

V roce 2002 Julie Gaia Poupětová promovala na Karlově univerzitě v oboru Klinická imunologie a vývojová biologie. Následně prošla zkušenostmi v nejrůznějších pracovních pozicích v oboru reklama, marketing and promotion, projektový management a poté se společně s prácí v lidských zdrojích (HR) začala věnovat koučinku a to zejména osobnímu koučování a koučování sexuálních a intimních témat.

Rovněž se od roku 1992 věnuje vedení pohybových aktivit pro dospělé (certifikace Power Yoga Academy, IFAA Czech, Step a Bodystyling diplom, Pilates diplom), a od roku 2001 vyučuje power yogu inspirovanou zejména Ashtanga yogou a yogu zaměřenou na rozvoj ženské energie. Věnuje se rovněž životnímu koučinku.

Je mezinárodně akreditovaným Profesionálním koučem Erickson College a členem ICF (International Coach federation).

V současnosti je:

 • Certifikovaný odborník pro sexulogickou práci s tělem (CSB – Certified sexological bodyworker – Kalifornie/USA) se vzděláním od zakladatele tohoto oboru, Josepha Krammera.
 • Certifikovaný Profesionální kouč pod ICF (International Coach federation) a sekundární žák Miltona Erickssona – studium pod vedením jeho žačky Marilym Atkinson.
 • Lektorka sexuálního rozvoje („Učitelka sexu“) a autorka úspěšných kurzů pro ženy, muže i páry (Umění potěšit muže, G-bod, Orgasmická žena a další)
 • Autorka výukového 2DVD Cesta k ženskému orgasmu – prvního výukového DVD v Čechách, kde je obsažena výuka praxe masturbace a kompletní informace o ženské intimní anatomii
 • 3,5 roku – moderátorka vlastního pořadu Sexy život na Frekvenci 1 (od července 2010 do ledna 2014)
 • Spoluorganizátor mezinárodního výcviku SAR v Čechách akreditovaného AASECT pod vedením Dr. Patti Britton a Roberta Dunlapa.
 • Známá osobnost, která byla roku 2008 zapsaná do encyklopedie Who is who jako první český Sex kouč.

Yoga je součástí cesty:
Život a cestu Julie Gaia Poupětové ovlivnily několikaleté zkušenosti a pravidelná praxe Ahtanga yogy. Za významné rovněž považuje osobní prožitky extatických stavů a celoživotní zájem o sexualitu, který jí přivedl i k sex koučinku.

Věří, že síla sexuální energie může mít léčivé a transformační účinky a teprve jejím prostřednictvím jsme schopni lépe porozumět tomu, co to je být lidskou bytostí. Sex koučka také považuje přijetí vlastní sexuality a možnost skutečného intimního sblížení a sebevyjádření za nezbytné předpoklady pro vnitřní růst každého člověka.