HANA HEDVIKA ZÁHORCOVÁ

Specialista na metodu RUŠ

Od malička mě zajímaly oblasti, které se týkaly duchovního rozvoje člověka, můj otec byl věřící a tak mi i on předal nějaké základy, které jsem si od svých 16ti let nějak přebírala podle svých pocitů. To bylo pro mě vždy klíčové vnímat a cítit vlastní srdce, intuici a rozhodovat se podle toho.

V té době, když jsem hledala nějaký svůj studijní životní směr, tak nebyly žádné možnosti kurzů duchovního nebo osobního rozvoje a tak jsem chtěla jít „pomáhat lidem“ a nejblíže tomu byl cestovní ruch. A tak jsem začala tam a později jsem se přes byliny, přírodní kosmetiku, masážní léčivé oleje, muzikoterapii a tanec, svůj osobní rozvoj a cestování po Francii dostala až k terapiím. Kde nějak cítím, že naplňuji svoje životní poslání.

I já jsem si ale musela projít svůj příběh a vrátit se ke svým kořenům, do svojí rodiny, k vzorcům, které si tam předávaly generace po linii mojí matky a otce a vrátit se tam a tím vyčistit a pochopit svůj příběh. K tomu mě hodně silně přiměla náhlá smrt mého snoubence, která mě nějak úplně zastavila ve chvíli, kdy jsem s ním plánovala v srdci a představách svůj další život a zjistila, že spolu čekáme miminko. A najednou bylo vše jinak, vše skončilo. A tak uvnitř jsem cítila nový život a zároveň připustila, že můj snoubenec, kterého jsem moc milovala, že odchází … bylo to pro mě tak silné a skoro mě to „ochromilo“ na několik let, které jsem strávila v klidu ve Francii, na místech, které mám ráda a která pro mě působila hodně léčivě, ale tu bolest stejně nikdy nevyléčila. Až když jsem se sama nějak srovnala s tím, že by bylo fajn jít dál a najít případně nového partnera, tak díky němu mi bylo „ukázáno“, že moje srdce není připraveno na další lásku a že je stále moje tělo plné té bolesti toho traumatu, které jsem prožila a tak jsem sedla a s rozhodnutím najít to, co mi pomůže a po tomto rozhodnutí jsem okamžitě našla terapii metodou RUŠ. To bylo v mém životě velice klíčové a zásadní, kdy jsem se opět krok za krokem začala vracet k sobě, ke svojí síle a k tvoření a štěstí ve svém příběhu.

A dál už to šlo hladce od první terapie po kurzy, které jsem prošla až po práci asistentky, kterou jsem na nějaký čas dělala. Tak jsem našla způsob, jak se do svého příběhu podívat, najít si tam ty příčiny, vzorce a bloky, nastavení, která tam máme každý ze své vlastní rodiny, od našich nejbližších, kteří i když nás měli rádi, tak nám toto „předali“, ze školy, školky atd … Moc se mi ulevilo, když jsem zjistila, že to tak jednoduše jde. Je to opravdu úžasná metoda, která funguje rychle a je krásné takto s klienty pracovat. Ano, nemohu změnit svůj příběh, už jsem ho prožila, ale mohu vyčistit emoce, které tam jsou a tím jasně ovlivňuji moji přítomnost a dál nejsem pod vlivem těch bloků, protože ve mně dál už aktivně nemohou pracovat, když tam nemají to „palivo“ ty emoce, které tam byly dříve a stále nás strhávaly do stejného a stejného chování.

Tuto techniku mám moc ráda, jsem průvodcem tomu klientovi, nic mu nevnucuji a jdu s ním přesně tudy, kudy potřebuje. V tom je každá ta terapie jedinečná individuální a nikdy se nedá dopředu odhadnout kam a jak půjdeme a co budeme z minulosti řešit. Ale spojením záměru klienta a mého záměru jdeme vždy přesně tam, kam je třeba a to je na tom to úžasné. Protože pracuji i na jemnější rovině a to jak s hudbou, tak dotekem při masážích a také energeticky, tak jste hezké použít co je pro daného klienta to nejlepší. Ale ze své práce považuji za klíčové a geniální se takto srovnat smířit s tím, co jsme si prožili a neseme si sebou.

Tato práce mě moc naplňuje a baví a je to krásné být takovým průvodcem ke světlu a harmonii, která je v každém z nás. Tuto terapii beru jako přirozený krok v návratu k sobě samému. Protože každý v sobě jsme jedinečnou a krásnou bytostí, která je hodna lásky, zdraví a štěstí. Jde o to najít co nám v tom brání a je dobře vrátit se tam, tam k sobě :-).

V poslední době hodně silná oblast ke které přicházíme během terapií, když jsou klientkami ženy i je síla ženy v nás ženách. To je oblast, které se nyní začínám hodně věnovat, jak při terapiích, tak i v tanci a masážích. Je to moc důležitá oblast jak pro ženy, tak i pro naše muže a pro celou společnost a další vývoj …

Je krásné, že vše co jsem v životě potkala a naučila se, tak se nějak propojilo a dohromady to dává smysl a nějaký jasný obraz, mozaiku po tom všem .. a to si myslím, že je u každého z nás. Že je to jako když každý z nás tká ten svůj vlastní koberec – prožívá ten svůj příběh a když se na něj podíváme v tu danou chvíli a vidíme tu rubovou část a ty uzlíky a to tkaní, tak z toho někdy nemusíme být tak moudří, ale jakmile se v nějakou chvíli ten koberec otočí na ten líc, tak vidíme krásný vzor a najednou každý ten tah a krok zapadá přesně jak má a vývoj je jedinečný a krásný. A tak to máme všichni, každý z nás.

Vzdělání, rozvoj a profesní historie

 • 1990 – 1994 Marketing a Management hotelového provozu, studim soukromé školy a praxe
 • 1994 – 1996 vedoucí recepce a asistentka ředitele hotelu a hostelu ve firmě Vesta a Kafka
 • 1996 – kurz muzikoterpie u Vlastimila Marka
 • 1997 – kurz aromaterapie a masáže u Karla Hadka
 • 1996 – 1997 asistentka prodeje v oblasti léčivých rostlin, aromaterapie a přírodní kosmetiky
 • 2000 – 2003 asistentka ve společnosti zaměřené na astrologii, duchovní a osobní rozvoj, ČR a Francie, studium historie a legend na posvátných místech v okolí Rennes les Chateau atd …
 • 2006 – 2007 vedoucí provozu penzionu na Božím Daru
 • 2011 – kurzy metody RUŠ
 • 2011 – provozní hotelu Panaroma, Špindlerův mlýn
 • 2012 – 2014 osobní asistentka ve firmě metoda RUŠ
 • od roku 2012 aktivně terapeutka metody RUŠ
 • 2014 – pránický přechod u Henriho Monforta, Francie
 • 2015 – kurz Lektor tance ve společnosti Centrum tance
 • 2015 – Global Water Dance – choreografie tanečního projektu – Tanec pro vodu
 • 2016 – osobní pečovatelka u těžce nemocné a pak umírající pacientky – terapie RUŠ, masáže, terapie Léčebné kódy
 • 2016 – kurz aromaterapeutické masáže
 • 2016 – kurz Moderní kurandera u Lucie Chvojkové